Tecrübeli işletme ve bakım kadrolarıyla, enerji tesislerinin güvenli işletilmesi ve enerji arz güvenliğinin sürdürülebilirliğini sağlamak için, Elkom Elektrik, tesislere özel çözümleri ve saha desteğini mümkün olan en ekonomik şekilde sunmaktadır.

Elektrik tesisatlarına kurulan enerji izleme sistemleriyle, tesislerin uzaktan izlenebilmesi çok önemli hale gelmiştir. Şebekelerde oluşan yüklere ait; aktif güç, endüktif reaktif güç, kapasitif reaktif güç, toplam harmonik bozulma akımı ve gerilim değerleri, güç faktörü gibi değerleri analiz ederek, kompanzasyon sistemlerinin sağlıklı çalıştığından emin olabilir ve cezaya girme ihtimali oluşması durumunda, müdahale ederek şirketleri olası ekonomik kayıplardan ve kabarık faturalardan kurtarabilir.

Enerji izleme sistemleri düzenli takip edilerek, şirketlerin yıl içerisindeki tüketimlerinin analizleri yapılıp işletmelerin karakteristiğine uygun tarifeye geçişleri sağlanır. Bu sayede maksimum tasarruf elde edilir.

Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği gereği, işletme gerilimi 1kV dan yüksek tesislerde, trafo merkezlerinin teknik işletme sorumluluğu elektrik mühendisleri tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle ETKB. ve TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve Elektrik Dağıtım Şirketleri tarafından YG tesislerinden işletme sorumlusu istenmektedir.

Elkom Elektrik bünyesinde bulunan yetkili ve yetkin mühendisler yönetimindeki Ekat belgeli tekniker ve teknisyenler vasıtasıyla; tesisinizde işletme gereklerinin fen ve mühendislik kurallarına uygun olarak gerçekleştirilmesini sağlayıp, işletmenizdeki kaza, arıza vb. aksiliklerin yaşanmasını önleyebilir ve elektrik otoritelerine karşı temsilinizi yasalara ve yürürlükteki yönetmeliklere uygun olarak gerçekleştirebilir.

Elkom Elektrik her zaman yedek parça ve nöbetçi arıza müdahale ekibi bulundurarak, herhangi bir arıza durumunda size en kısa sürede enerjinizi geri kazandırır.