Enerji sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübemiz ve yenilenebilir enerji faaliyetlerimizden gelen bilgi birikimini, güneş enerjisi alanında da sürdürüyoruz.

Güneş Enerjisi yatırımınızı planlarken vermeniz gereken en önemli karar doğru ekipman ve doğru partner seçmektir. En iyi hizmet ve ihtiyacınıza uygun ekipman sayesinde tesisiniz maksimum performansla faaliyet gösterebilir. Bu sayede yaptığınız yatırımın geri dönüş süresi de minimum olur.

Zorlu Enerji’nin Ege Bölge’sindeki çözüm ortağı olarak ülkemizin yüksek potansiyele sahip olduğu alanlardan biri olan güneş enerjisi alanında araştırma ve yatırım planlarını sürdürmekteyiz. Üretim maliyetlerinin en önemli kalemlerinden biri olan elektrik giderinin sabitlenebilmesi sürekli değişkenlik gösteren bir piyasada öngörülebilir bir yol izleyebilmek ve fark yaratabilmek için oldukça önemli bir hal almıştır. Firmamız Zorlu Solar ile birlikte çatısına güneş paneli yerleştirerek kendi elektrik ihtiyacını karşılamak isteyen kurumsal tüketicilere çağrı mektubu başvurusu, projelendirme, ürün danışmanlığı, kurulum-devreye alma, işletme sonrası bakım gibi anahtar teslim hizmetler sunmaktadır.

GES tesisinin kurulumunun yanısıra üretim kayıplarını en aza indirirek, işletme ve bakım süreçlerini dijitalleştirerek, gerçek zamanlı izleme ve yönetim  yazılımları sunuyoruz. Yenilenebilir enerji santralleri ile daha fazla üretiyor, ekonomimize daha fazla katkı sağlıyoruz.